Haber ve Duyurular

İBB BAŞKANLIK KUPASI 42. ATLETİZM YARIŞLARI SONA ERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Kupası 42.Atletizm Yarışları Sona Erdi!!

SPOR A.Ş. tarafından düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık Kupası 42.Atletizm Yarışları, İstanbulluların ve okullarında ilk üçe giren 500’e yakın öğrencilerin katılımıyla 27 Nisan / Pazar günü gerçekleştirildi.

Spora ve sporcuya büyük destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, atletizme sağladığı desteğin bir göstergesi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası 42. Atletizm Yarışları bu yıl İstanbul Yarı Maratonun hemen arkasından start verildi.

Yarışlarda ilk ve ortaöğretim okul öğrencileri dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler. Atletizmi okullara yaymayı ve gençlere sevdirmeyi hedefleyen organizasyon, bir anlamda da geleceğin şampiyonlarının yetişmesini sağlamak amacıyla atletizm adına önemli bir organizasyon oldu. Bunun yanında sadece Tarihi Yarımada içinde yapılan en önemli ve tek yarış unvanını elinde bulunduran bu etkinliğe İstanbul halkı da ilgi gösterdi.

Or-Ahayim Balat Hastanesi önünde başlayan yarışların startlarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin verdi.

İlk ve ortaöğretim okul öğrencileri arasında yapılan ve 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışlarda dereceye giren öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verilirken; okullarımıza kupa, Beden Eğitimi Öğretmenlerine de çeşitli hediyeler verildi.

 Sporculara ödüllerini, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Sn. Ayhan Kep, Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Hakan Tezcan ve Spor A.Ş. Organizasyon Müdürü Deniz Adar verdiler.

Küçük kızlar 950 metre, küçük erkekler ve yıldız kızlar 1600 metre, yıldız erkekler ve genç kızlar 3200 metre, genç erkekler 4650 metre kategorilerinde yapılan yarışlarda ilk 3'e giren öğrenciler şunlar:

Küçük Kızlar

1- Ayşegül Kurtay (Merkez İmam Hatip Okulu)

2- Ceylan Sönmez (Fatih İlköğretim Okulu)

3- Huriye Etar (Namık Kemal Orta Okulu)

Küçük Erkekler

1- Oktay Yıldız (Dr. Hulusi Behçet Orta Okulu)

2-Diyar Öztürk  (Mevlana Orta Okulu)

3- İrfancan Kısaer (Mevlana Orta Okulu)

Yıldız Kızlar

1- Zehra Erhan (Mevlana Orta Okulu)

2- Ezgi Kaya (Namık Kemal Orta Okulu)

3- Tuğba Yağışan (Mevlana Orta Okulu)

Yıldız Erkekler

1- Selim Yetkin (Mevlana Orta Okulu)

2- Yunus Emre Yetkin (Mevlana Orta Okulu)

3- Onur Anbarcı (Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu)

Genç Kızlar

1- Damla Çelik (Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi)

2- Yayla Kılıç (Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi)

3- Esra Dal (Üsküdar Çengelköy Lisesi)

Genç Erkekler

1- Muhammed Dönmez (Sultanbeyli Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesi)

2- Cihan Yurttapan  (Toki Çok Programlı Lisesi)

3- Burak Akyel (Bahçelievler Lisesi)

OKUL SIRALAMALARI

Atletizm yarışlarında kategorilerdeki okul sıralamaları ise şöyle oluştu:

KÜÇÜK KIZLAR(PUAN)

OKUL ADI

 

17 Puan

Namık Kemal Orta Okulu

29 Puan

Mevlana Orta Okulu

38 Puan

Mobil İmam Hatip Orta Okulu

 

 

 

 

 

 

 

 

KÜÇÜK ERKEKLER(PUAN)

OKUL ADI

12 Puan

Mevlana Orta Okulu

19 Puan

Namık Kemal Orta Okulu

19 Puan

Doktor Hulusi Behçet Orta Okulu

 

 

 

 

 

 

 

 

YILDIZ KIZLAR(PUAN)

OKUL ADI 

27 Puan

Mevlana Orta Okulu

33 Puan

Namık Kemal Orta Okulu

63 Puan

Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu

 

 

 

 

 

 

 

 

YILDIZ ERKEKLER(PUAN)

OKUL ADI 

24 Puan

Mevlana Orta Okulu

37 Puan

Doktor Hulusi Behçet Orta Okulu

45 Puan

Söğütlüçeşme İlköğretim Okulu

 

 

 

 

 

 

 

 

GENÇ KIZLAR(PUAN)

OKUL ADI 

21 Puan

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi

43 Puan

Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi

61 Puan

Toki Çokprogramlı Lisesi

 

             

GENÇ ERKEKLER(PUAN)

OKUL ADI 

34 Puan

Bahçelievler Lisesi

37 Puan

Toki Çokprogramlı Lisesi

74 Puan

Tepecik Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi

Haber Fotoğrafları

 
example1- MG 6944example1- MG 6958example1- MG 6979example1- MG 7145example1- MG 7150